Haur ekitaldiak
Aste Nagusia 2018: Haurrentzako Ekitaldiak
Donostiako Aste Nagusia dela eta, Haurrentzako Ekitaldiak: haurrentzako jokoak, tailerrak eta ikuskizunak hiriko plaza ezberdinetan.
EGITARAUA:
Abuztuak 11, larunbata:
- 17:30: IHI BIHOTZEZ IZARRAK EGITEKO TAILERRA.
- Kursaaleko Urumea terrazan.
- Euskaraz.
- 18:00: ERRALDOIAK ETA BURUHANDIAK.
- Erdialdean eta Parte Zaharrean.
- Irteera Urdaneta kalea.
- 23:30: ZEZENSUZKOEN ENTZIERROA.
- Irteera: Miramar kalea.
Abuztuak 12, igandea:
- 11:00: BIZIKLETA ETA PATINETAN JAIGIRO MARTXA.
- Irteera eta helmuga Tomas Alba plazan (Sagues).
- 11:00-14:00-16:00-20:00: PUZGARRIAK.
- Katalunia plazan (Gros).
- 11:30-13:30: HAURRENTZAKO LUDOTEKA.
- Vinuesa plazan.
- Euskaraz.
- 17:30: KIROL INKLUSIBOAREN JAIA.
- Zuloaga plazan.
- Euskaraz.
- 17:30-19:30: PARTE HARTZE TAILERRA: BAKEROAK BIRZIKLATZEN.
- Vinuesa plazan.
- Euskaraz.
- 17:30: BEGIEKIN IKUSTEN GARA, magia, malabareak ikusle guztientzat.
- Kursaaleko Urumea terrazan.
- Euskaraz.
- 18:00: ERRALDOIAK ETA BURUHANDIAK.
- Kontxa pasealekuan eta erdialdean.
- Abuztuaren 31 kaletik abiatuko dira.
- 23:30: ZEZENSUZKOEN ENTZIERROA.
- Irteera: Miramar kalea.
Abuztuak 13, astelehena:
- 11:30-13:30: HAURRENTZAKO LUDOTEKA.
- Vinuesa plazan.
- Euskaraz.
- 16:00-20:00: PUZGARRIAK.
- Eso plazan.
- 17:30-19:30: PARTE HARTZE TAILERRA: FELTRO LANA.
- Vinuesa plazan.
- Euskaraz.
- 17:30: "ORGANIK" haurrentzako antzerkia.
- Easo plazan.
- Testurik gabe
- 17:30: TELEIPUINA, txontxongiloak.
- Kursaaleko Urumea terrazan.
- Euskaraz.
- 18:00: ERRALDOIAK ETA BURUHANDIAK.
- Erdialdean.
- Abuztuaren 31 kaletik abiatuko dira.
- 23:30: ZEZENSUZKOEN ENTZIERROA.
- Irteera: Miramar kalea.
Abuztuak 14, asteartea:
- 10:00: EUSKAL PILOTAKO HASTAPEN IKASTAROA.
- Trinitate plazan.
- 11:00: BARRENE. Pilota-jokoa taldean.
- Trinitate plazan.
- 11:00-13:00: JOLAS ETA KIROL TAILERRAK.
- Eskubaloia Katalunia plazan (Gros).
- 11:30-13:30: HAURRENTZAKO LUDOTEKA.
- Vinuesa plazan.
- Euskaraz.
- 16:00-20:00: PUZGARRIAK.
- Aitzol parkean (Easo politeknikoa-Amara).
- 17:30-19:30: PARTEHARTZE TAILERRA: ZURJOSTAILU BAT EGITEA.
- Vinuesa plazan.
- Euskaraz.
- 17:30: BUALA, haurrentzat ikuskizuna.
- Kursaaleko Urumea terrazan.
- Euskaraz.
- 17:30: BIZIKLETA FESTA. Haurrentzako jaia.
- Boulevardean.
- 18:00: ERRALDOIAK ETA BURUHANDIAK.
- Zurriola pasealekuan eta Gros auzoan.
- Abuztuaren 31 kaletik abiatuko dira.
- 23:30: ZEZENSUZKOEN ENTZIERROA.
- Irteera: Miramar kalea.
Abuztuak 15, asteazkena:
- 11:00-14:00/15:00-18:00: HONDARREZKO ESKULTUREN TAILERRA.
- Zurriola hondartzan.
- Euskaraz.
- 11:00-14:00/16:00-20:00: PUZGARRIAK.
- Okendo plazan (Erdialdea).
- 11:30-13:30: HAURRENTZAKO LUDOTEKA.
- Vinuesa plazan.
- Euskaraz.
- 11:30-13:30/17:30-19:30: ERAKUSKETA TAILERRA: FORJA.
- Vinuesa plazan.
- Euskaraz.
- 11:30-13:30/17:00-19:00: MULTIJOKO-GUNEA.
- Matia kalean (Antigua)
- 12:00: BUBBLE TROUBLE, jokuak baloi puzgarriekin.
- Katalunia plazan (Gros)
- Euskaraz.
- 17:30: HAURRENTZAKO ESKRIMA Igor Otaegi eskrima maisuaren eskutik.
- Aitzol parkean (Easo politeknikoa-Amara).
- 17:30: HIRI-KIROL PARKEA.
- Okendo plazan (Erdialdea).
- Euskaraz.
- 18:00: ERRALDOIAK ETA BURUHANDIAK.
- Okendo plazan.
- Abuztuaren 31 kaletik abiatuko dira.
- 18:45: DONOSTIAKO ERRALDOI ETA BURUHANDIEN emanaldia IRUN HIRIA MUSIKA BANDAREKIN.
- Boulevardeko kioskoaren ondoan.
- 23:30: ZEZENSUZKOEN ENTZIERROA.
- Irteera: Miramar kalea.
Abuztuak 16, osteguna:
- 11:00-13:00: JOLAS ETA KIROL TAILERRAK. Karate eta Patinajea (ekarri zure patinak).
- Katalunia plazan.
- Euskaraz.
- 11:30-13:30: HAURRENTZAKO LUDOTEKA
- Vinuesa plazan.
- Euskaraz.
- 16:00-20:00: PUZGARRIAK.
- Harrobieta plazan (Altza).
- 16:00-20:00: GLADIATORE-BORROKA, puzgarria.
- Harrobieta plazan (Altza).
- 17:30: CACHARROS, kale antzerki ibiltaria.
- Kursaaleko Urumea terrazan.
- Testurik gabe.
- 17:30: ZER DIO ZIZAREAK? IRUDIPUINAK ipuin kontalaria eta ilustratzailea. Alfonso XIII. plazan. (Antigua).
- Euskaraz.
- 17:30: HOR KONPON MARIANTON, haurrentzat jaialdia.
- Sagastieder plazan (Intxaurrondo).
- Euskaraz.
- 18:00: ERRALDOIAK ETA BURUHANDIAK.
- Amara auzotik.
- Aita Donosti plazatik abiatuko dira.
- 23:30: ZEZENSUZKOEN ENTZIERROA.
- Irteera: Miramar kalea.
Abuztuak 17, ostirala:
- 10:00: EUSKAL PILOTAKO HASTAPEN IKASTAROA.
- Trinitate plazan.
- 11:00-13:00: JOLAS ETA KIROL TAILERRAK. Errugbia eta Boleibola.
- Katalunia plazan.
- 11:00: BARRENE. Pilota-jokoa taldean.
- Trinitate plazan.
- 11:30-13:30: HAURRENTZAKO LUDOTEKA.
- Vinuesa plazan.
- Euskaraz.
- 16:00-20:00: PUZGARRIAK.
- Sagastieder plazan (Intxaurrondo).
- 17:30-19:30: PARTEHARTZE TAILERRA: LARRUAREKIN JOLASTEN.
- Vinuesa plazan.
- Euskaraz.
- 17:30: ZIRKO TAILERRA ZIRIKA ZIRKUSen eskutik
- Sagastieder plazan (Intxaurrondo).
- Euskaraz.
- 17:30: HAURRENTZAKO ESKRIMA Igor Otaegi eskrima maisuaren eskutik.
- Aitzol parkean (Easo politeknikoa- Amara).
- 17:30: "TXIRINBOLO", haurrentzat ikuskizuna.
- Katalunia plaza (Gros).
- Euskaraz.
- 17:30: FAR WEST, ikuskizun musikala haurrentzat.
- Kursaaleko Urumea terrazan.
- Euskaraz.
- 18:00: ERRALDOIAK ETA BURUHANDIAK.
- Irteera: Alfonso XIII. plazatik (Antigua).
- 23:30: ZEZENSUZKOEN ENTZIERROA.
- Irteera: Miramar kalea.
Abuztuak 18, larunbata:
- 11:30-13:30 / 16:00-19:00: ERDI AROKO FESTA: arku-tiro, gaztelu puzgarria eta joku tradizionalak.
- Aitzol Parkean (Easo politeknikoa-Amara).
- Euskaraz.
- 17:00: Erdi Aroko Eskrima tailerra. Euskaraz.
- 18:00: Erdi Aroko Eskrima erakustaldia Igor Otaegi eskrima maisuaren eskutik eta Sala Esgrima Antigua Ignota.
- 11:30-13:30: HAURRENTZAKO LUDOTEKA.
- Vinuesa plazan.
- Euskaraz.
- 16:00-20:00: PUZGARRIAK.
- Teresa de Calcuta plazan (Egia).
- 17:00: FEKAT CIRCUS, zirkoa.
- Konstituzio plazan.
- 17:30: TOMAXEN ABENTURAK "10 URTE", pailazoak.
- Kursaaleko Urumea terrazan.
- Euskaraz.
- 18:00: ERRALDOIAK ETA BURUHANDIAK.
- Alde Zaharrean eta Erdialdean.
- Abuztuaren 31 kaletik abiatuko dira.
- 20:00-21:00: AGUR ERRALDOIA-AGUR ASTEARI.
- Konstituzio Plazan.
- ITZURUN Erraldoi eta burundien konpartsaren eta La Union ArtesanarEn laguntzarekin.
- Konstituzio Plazan.
- 23:30: ZEZENSUZKOEN ENTZIERROA.
- Irteera: Miramar kalea.
Haurrentzako barrakak Urdaneta kalean (Koldo Mitxelena)
- Abuztuaren 10etik 26ra arte
- EGUN MERKEAK, ABUZTUAREN 10a, 20a eta 26ª
Abuztuaren 11tik 18ra
- 11:00etatik 19:30era: EGUZKITEKA Kontxako pasealekuko irtenean (Erlojuak).
- Egunero 17:00etan Lur Korta Ipuin kontalaria.
- Ostiralak eta larunbatak 12:00etan mahai-jokoak.
- Euskaraz.
Lotura interesgarriak:
Donostia Kultura
Aste Nagusiaren weba
Donostiako Aste Nagusia