>
Beste ekitaldi batzuk

Musika Hamabostaldia 2020: Egitaraua

Musika Hamabostaldia 2020: Egitaraua en Donostia-San Sebastián
Donostia-San Sebastián
Lekua. Donostiako beste auzo eta guneak
Data. 2020ko Abuztuaren 1tik
2020ko Abuztuaren 29ra

Ordua.  
Prezioa.
OrganizaMusika Hamabostaldia

Musika Hamabostaldiaren 81. edizioaren egitaraua, non musikaren inguruan ekitaldi anitz antolatu diren.

EGITARAUA:

KURSAAL AUDITORIOA:

Abuztuak 8, larunbata:

  • 20:00: Euskadiko Orkestra
    • Euskadiko Orkestra
    • Semyon Bychkov, zuzendaria
      • Egitaraua:
        • Ludwig Van Beethoven
          • "Coriolano" Obertura op.62 (8")
          • 3. Sinfonia op. 55 "Heroikoa" (47")
      • Sarrera: 50,60 / 36,60 / 26,20 / 11,60 €

Abuztuak 15, larunbata:

  • 20:00: Euskadiko Orkestra
    • Euskadiko Orkestra
    • Robert Treviño, zuzendaria
    • Xabier Anduaga, tenorra
      • Egitaraua:
        • Rossini, Donizetti, Lara, Sorozabal eta abarren obrak
      • Sarrera: 42,60 / 30,85 / 22,10 / 11,60 €

Abuztuak 16, igandea:

  • 20:00: Grigory Sokolov
    • Grigory Sokolov, pianoa
      • Egitaraua:
        • Wolfgang Amadeus Mozart
          • Preludio y Fuga KV 394/383ª (9")
          • Sonata nº11 KV 331/300i (25")
          • Rondó en la menor KV 511 (11")
        • Robert Schumann
          • Bunte Blätter op. 99 (40")
      • Sarrera: 40,60 / 29,40 / 21,10 / 11,60 €

Abuztuak 19, asteazkena:

  • 20:00: Euskadiko Orkestra
    • Euskadiko Orkestra
    • Juanjo Mena, zuzendaria
    • Asier Polo, biolontxeloa
      • Egitaraua:
        • Josep Haydn
          • Sinfonía nº 44 en mi menor Hob.I:44 "Trauer" (21")
          • Concierto para violonchelo y orquesta en do mayor Hob.VII B1 (24")
        • Ludwig Van Beethoven
          • Sinfonía nº 7 op.92 (35")
      • Sarrera: 46,60 / 33,50 / 24,00 / 11,60 €

Abuztuak 21, ostirala:

  • 20:00: Bilbao Orkestra Sinfonikoa
    • Bilbao Orkestra Sinfonikoa
    • Erik Nielsen, zuzendaria
    • Javier Perianes, pianoa
      • Egitaraua:
        • Wolfgang Amadeus Mozart
          • Concierto para piano en re menor nº20 (30`)
        • Sergei Prokofiev
          • Sinfonía nº1, "Clásica" (15`)
        • Wolfgang Amadeus Mozart
          • Concierto para piano
      • Sarrera: 42,60 / 30,85 / 22,10 / 11,60 €

Abuztuak 29, larunbata:

  • 20:00: Les Musiciens du Louvre
    • Les Musiciens du Louvre
    • Marc Minkowski, zuzendaria
      • Egitaraua:
        • Wolfgang Amadeus Mozart
          • Sinfonía nº 39 KV 543 (29")
          • Sinfonía nº 41 KV 551 "Júpiter" (31")
      • Sarrera: 52,60 / 38,00 / 27,20 / 11,60 €

Egitaraura igo

SAN TELMO MUSEOA:

Abuztuak 1, larunbata:

  • 20:30: San Telmo Museoaren Klaustroa
    • Euskal Herriko Euskal Gazte Orkestra (EGO) - Harizko, haizezko eta perkusio taldeak
    • Rubén Gimeno, zuzendaria
    • Rodolfo Epelde, zuzendaria
      • Egitaraua:
        • Reich, Dukas, Wagner, Grieg, Copland eta abarren obrak
      • Sarrera: Gonbidapenarekin (Aforo Mugatua) 
             
        • Gonbidapenak Musika Hamabostaldiaren bulegoetan eskuragarri.
        •  
      • 81. Musika Hamabostaldiko inaugurazio-kontzertua

Abuztuak 2, igandea:

  • 20:30: San Telmo Museoaren Klaustroa
    • Euskal Barrokensemble
    • Enrike Solinis, lauteak eta zuzendari artistikoa
    • Miren Zeberio, biolin barrokoa
    • Alejandro Saul Martínez, biolontxeko barrokoa
    • Daniel Oyarzabal, organo positiboa
      • Egitaraua:
        • "Concerto per Liuto"
          • Couperin, Bach, Haydn eta abarren obrak
      • Sarrera: 10 €
      • Antzinako Musika Zikloa

Abuztuak 3, astelehena:

  • 20:30: San Telmo Museoaren Klaustroa
    • Capilla Santa María
    • Carlos Mena, kontratenorra eta zuzendari artistikoa
    • Jone Martínez, sopranoa
    • Carlos García-Bernalt, klabea
      • Egitaraua:
        • "Cadenas de amor"
          • Scarlatti, Durante, Steffani, Bononcini eta Haendel-en obrak
      • Sarrera: 10 €
      • Antzinako Musika Zikloa

Abuztuak 4, asteartea:

  • 20:30: San Telmo Museoaren Klaustroa
    • La Ritirata
    • Josetxu Obregón, biolontxeloa eta zuzendari artistikoa
    • Daniel Zapico, tiorba
    • Ignacio Prego, klabea
      • Egitaraua:
        • "Antonio Caldara eta biolontxeloa"
          • Caldara, bere jaiotzaren 350. urteurrenean
      • Sarrera: 10 €
      • Antzinako Musika Zikloa

Abuztuak 6, osteguna:

  • 20:30: San Telmo Museoaren Eliza
    • Laboratorio KLEM
    • Iñigo Ibaibarriaga, zuzendaritza artistikoa, saxofoiak
    • Víctor Parra, biolina
    • Luis Tabuenca, perkusioak
    • José López-Montes, konposizioa, prozesaketa, hedapen elektronikoa
    • Mikel Arce, sorkuntza eta soinu-instalazioak
    • Marina Hervás, testuak
      • Egitaraua:
        • "Cantos de la Piedra"
          • (Resonando los canteros y campanas)
      • Sarrera: 10 €
      • Musika Garaikidea Zikloa

Abuztuak 9, igandea:

  • 20:30: San Telmo Museoaren Eliza
    • El León de Oro
    • Marcos A. García de la Paz, zuzendaria
      • Egitaraua:
        • "Margarita pretiosa"
          • Robledo, Esquivel, Lusitano, Ortiz, Guerrero, Morales, Victoria eta abarren obrak
      • Sarrera: 10 €
      • Antzinako Musika Zikloa

Abuztuak 17, osteguna:

  • 20:30: San Telmo Museoaren Klaustroa
    • Cuarteto Gerhard
    • Lluís Castán, biolina
    • Judit Bardolet, biolina
    • Miquel Jordà, biola
    • Jesús Miralles, biolontxeloa
      • Egitaraua:
        • Gerhard eta Loidiren obrak
      • Sarrera: 10 €
      • Musika Garaikidea Zikloa

Abuztuak 20, igandea:

  • 20:30: San Telmo Museoaren Klaustroa
    • Locum Congregatio
    • Josep Colomé, biolina
    • Cecilia Bercovich, biola
    • Oscar Alabau, biolontxeloa
    • Uxía Martínez, kontrabaxua
    • Víctor de la Rosa, klarinetea
    • Alberto Menéndez, tronpa
    • Ana Sánchez, fagota
      • Egitaraua:
        • Beethoven-en obrak
      • Sarrera: 10 €
      • Ganbera Musika Zikloa

Abuztuak 22, larunbata:

  • 20:30: San Telmo Museoaren Klaustroa
    • Cuarteto Granados
    • David Mata, biolina
    • Marc Oliu, biolina
    • Andoni Mercero, biola
    • Aldo Mata, biolontxeloa
      • Egitaraua:
        • Domínguez*, Erkoreka eta Bartok-en obrak
          * Pablo Sorozabal Konposizio Lehiaketaren lan irabazlea.
          Erabateko estreinaldia
      • Sarrera: 10 €
      • Musika Garaikidea Zikloa

Abuztuak 25, asteartea:

  • 20:30: San Telmo Museoaren Klaustroa
    • Elena Sancho-Pereg / Paula Iragorri / German Ormazabal
    • Elena Sancho-Pereg, sopranoa
    • Paula Iragorri, mezzosopranoa
    • German Ormazabal, pianoa
      • Egitaraua:
        • "Caprichos"
          • Haendel, Offenbach, Bernstein eta abarren obrak
      • Sarrera: 10 €
      • Ganbera Musika Zikloa

Abuztuak 27, osteguna:

  • 20:30: San Telmo Museoaren Klaustroa
    • Natasha Tchich / Marta Zabaleta
    • Natasha Tchich, biola
    • Marta Zabaleta, pianoa
      • Egitaraua:
        • Brahms, Hersant, Ascot, Part eta Franck-en obrak
      • Sarrera: 10 €
      • Ganbera Musika Zikloa

Egitaraura igo

ORGANO ZIKLOA:

  • Sarrera: Gonbidapenarekin (Aforo Mugatua)
      Gonbidapenak Musika Hamabostaldiaren bulegoetan eskuragarri.

Abuztuak 2, igandea:

  • 20:00: Salbatore Eliza (Usurbil)
    • Ainhoa Zubillaga, mezzosopranoa
    • Loreto Fdez. Imaz, organoa
      • Egitaraua:
        • Couperin, Fauré, Messiaen, Guridi, Sorozabal eta abarren obrak
      • Laguntzailea: Usurbilgo Udala

  • 20:00: Loiolako Santutegia (Azpeitia)
    • Loli Oteiza, organoa
    • Itziar Urbieta, organoa
      • Egitaraua:
        • Mendelssohn, Demessieux, Langlais, Debussy eta abarren obrak
      • Laguntzailea: Azpeitiko Udala

Abuztuak 3, astelehena:

  • 20:00: Artzain Onaren Katedrala (Donostia)
    • Juan de la Rubia, organoa
    • Mikel Ansola, organoa
      • Egitaraua:
        • Mendelsshon- Bartholdy, Reger, Saint-Saëns eta abarren obrak

  • 20:00: San Pedro Eliza (Zumaia)
    • Garikoitz Mendizabal, txistua
    • Mari Karmen Azpeitia, organoa
      • Egitaraua:
        • Garbizu, Beobide, Rivas, Uria eta abarren obrak
      • Laguntzailea: Zumaiako Udala

Abuztuak 4, asteartea:

  • 20:00: San Bizente Eliza (Donostia)
    • Ainhoa Zubillaga, mezzosopranoa
    • Loreto Fdez. Imaz, organoa
      • Egitaraua:
        • Couperin, Fauré, Messiaen, Guridi, Sorozabal eta abarren obrak

  • 20:00: Andre Mari Eliza (Tolosa)
    • Lucía Gómez, mezzosopranoa
    • Alize Mendizabal, organoa
      • Egitaraua:
        • Vivaldi, Beethoven, Gounod, Widor eta abarren obrak
      • Laguntzailea: Tolosako Udala

Abuztuak 5, asteazkena:

  • 20:00: Andra Mari Eliza (Azkoitia)
    • Juan de la Rubia, organoa 
           
      • Egitaraua:     
                 
        • Bach, Saint-Saëns, Gigout, Vierne eta abarren obrak
        •      
           
      •    
      • Laguntzailea: Azkoitiko Udala
      •  

  • 20:00: Artzain Onaren Katedrala (Donostia)
    • Oscar Candendo, organoa
      • Egitaraua:
        • Aita Donostia, Torres, Guridi eta Guilmant-en obrak

Abuztuak 6, osteguna:

  • 20:00: San Inazio Eliza (Donostia)
    • Larraitz Oiartzabal, biolina
    • Ana Belén García, organoa
      • Egitaraua:
        • Bach, Rheinberger eta Hakim-en obrak

  • 20:30: Andre Mari Eliza (Deba)
    • Pablo Mezzelani, instrumentu multietnikoak
    • Pedro Aguinaga, biolina
    • Loreto Aramendi, organoa
      • Egitaraua:
        • Buxtehude, Blasco de Nebra, Distler eta abarren obrak eta "Vientos y Piedras" (Armenia, Bolivia, Afganistan, Argentina, Txina eta abarreko doinu tradizionalak)
      • Laguntzailea: Tolosako Udala

Abuztuak 7, ostirala:

  • 20:00: San Bizente Eliza (Donostia)
    • Lucía Gómez, mezzosopranoa
    • Alize Mendizabal, organoa
      • Egitaraua:
        • Vivaldi, Beethoven, Gounod, Widor eta abarren obrak

Abuztuak 8, larunbata:

  • 20:00: San Bizente Eliza (Donostia)
    • Easo Emakumeen Abesbatza
    • Easo Kapera Gregorianista
    • Ana Belén García, organoa
    • Gorka Miranda, Demetrio Esnaola, zuzendariak
      • Egitaraua:
        • Alain, Ropartz eta Poulenc-en obrak eta kantu gregorianoak

Abuztuak 9, igandea:

  • 20:00: Salbatore Eliza (Usurbil)
    • Pablo Mezzelani, instrumentu multietnikoak
    • Pedro Aguinaga, biolina
    • Loreto Aramendi, organoa
      • Egitaraua:
        • Buxtehude, Blasco de Nebra, Distler eta abarren obrak eta "Vientos y Piedras" (Armenia, Bolivia, Afganistan, Argentina, Txina eta abarreko doinu tradizionalak)
      • Laguntzailea: Usurbilgo Udala

Egitaraura igo

TABAKALERA:

Abuztuak 5, asteazkena:

  • 20:00: Tabakalerako Patioa
    • Iker Murillo
    • Iker Murillo, dantzaria
    • Vitali Safronkine, koreografia eta dantzaria
    • aatik Dantza Konpainia
      • Egitaraua:
        • "Matching thoughts"
        • "Lau eme"
        • "Continue"
      • Sarrera: 10€
      • Laguntzailea: Tabakalera

Abuztuak 6, osteguna:

  • 20:30: Tabakalerako 4. solairuko terraza
    • Quinteto Oreka Boskotea
    • Nicolás Cabaleiro, oboea
    • Aitor Aburto, klarinetea
    • Raúl Pérez, saxofoia
    • Eduardo Villaroel, klarinete baxua
    • Ignasi Candelas, fagota
      • Egitaraua:
        • Arriaga, Piazzolla, Mozart eta abarren obrak
      • Sarrera: 3 € (Prezioak edari bat barne hartzen du)
      • Laguntzaileak: Tabakalera, Kutxa Kultur, Musikene, Keler
      • Musikeler Zikloa

Abuztuak 8, larunbata:

  • 17:00: Tabakalerako Patioa
    • Maider López, zuz. Artistikoa
    • Elena Bezanilla, zuz. Eszenikoa
    • Anita Maravillas, txotxongiloa
    • Inalvis Pando, koreografia eta dantza
    • Juan Kruz Igerabide, gidoia
      • Egitaraua:
        • "Sagutxo tuntuna"
          • Dimitri Shostakovichen "Historia de un pequeño y tontorrón ratón" operan oinarritutako ikuskizuna, ganbera musika talderako, dantzari, txotxongilo eta narratzailearentzako moldatu dena. Istorioa Errusiako etxalde baten gertatzen da, animaliek ilunabarra iritsitakoan lotara joan nahi dutenean. Zer gertatuko ote da ondoren?
          • Euskaraz
          • Adina: 2-6 urte
          • Iraupena: 30 min.
      • Sarrera: Doan
      • Laguntzailea: Tabakalera
      • Haurren Hamabostaldia

Abuztuak 12, asteazkena:

  • 20:00: Tabakalerako Patioa
    • Lasala Dantza Konpainia
    • Judith Argomaniz, zuzendaria eta koreografia
    • Garazi Etxaburu, Miren Lizeaga, Leire Otamendi, Jaiotz Osa, dantzariak
      • Egitaraua:
        • "I U"
        • "Female"
        • "Fight"
      • Sarrera: 10€
      • Laguntzailea: Tabakalera

Abuztuak 13, osteguna:

  • 20:30: Tabakalerako 4. solairuko terraza
    • Juan Laboreria / Javier Glez Sarmiento
    • Juan Laborería, baritonoa
    • Javier González Sarmiento, pianoa
      • Egitaraua:
        • Opera, zartzuela, euskal kantak, kanta frantsesak eta abar
      • Sarrera: 3 € (Prezioak edari bat barne hartzen du)
      • Laguntzaileak: Tabakalera, Kutxa Kultur, Musikene, Keler
      • Musikeler Zikloa

Abuztuak 18, asteartea:

  • 20:00: Tabakalerako Patioa
    • Aukeran Dantza Konpainia
    • Edu Muruamendiaraz, zuzendaria eta koreografia
      • Egitaraua:
        • "Maurizia naz"
      • Sarrera: 10€
      • Laguntzailea: Tabakalera

Abuztuak 20, osteguna:

  • 20:30: Tabakalerako 4. solairuko terraza
    • Zilarra Quintet
    • Marc Sirera, kontrabaxua
    • Maitane Arretxe, akordeoia
    • Iker Bilbao, biolina
    • Jose Belda, gitarra
    • Lucía Arzallus, pianoa
      • Egitaraua:
        • Piazzollaren obrak
      • Sarrera: 3 € (Prezioak edari bat barne hartzen du)
      • Laguntzaileak: Tabakalera, Kutxa Kultur, Musikene, Keler
      • Musikeler Zikloa

Abuztuak 22, larunbata:

  • 17:00: Tabakalerako Patioa
    • Easo Eskolania
    • Easo Gazte Abesbatza
    • Gorka Miranda, musika zuzendaria
    • Mafalda Saloio, zuzendari artistikoa
      • Egitaraua:
        • "Ar bo la ré" "Zu haitz ez"
          • Zergatik ez dira etxean zuhaitzak hazten? Zenbat zuhaitz daude munduan? Zuhaitz bat hiltzen denean, zer da gertatzen? "Zu haitz ez" mugimenduan dauden zuhaitzak abestiekin irudikatzeko: ileak harro- tuta, zuhaitz okerrak eta tenkatuak, haizearekin dantzatzeko.
          • Euskaraz
            Adina: 8-14 urte
            Iraupena: 50 min.
            Erabateko estreinaldia
      • Sarrera: Doan
      • Laguntzailea: Tabakalera
      • Kamaleoiak Gara! Egitaraua
      • Haurren Hamabostaldia

Egitaraura igo

MUSIKA AITZAKI:

Abuztuak 6, osteguna:

  • 20:30: San Pedro Parrokia (Zumaia)
    • Conductus Ensemble
    • Andoni Sierra, zuzendaria
      • Egitaraua:
        • "Bach en el espejo"
          Buxtehude, Pachelbel, J. C. Bach eta J. S. Bach
      • Sarrera: Gonbidapenarekin (Aforo Mugatua)
        • Gonbidapenak Musika Hamabostaldiaren bulegoetan eskuragarri.
      • Laguntzailea: Zumaiako Udala

Abuztuak 7, ostirala:

  • 20:00: San Frantzisko Eliza (Tolosa)
    • Kea Ahots Taldea
    • Enrique Azurza, zuzendaria
      • Egitaraua:
        • Javier Bello-Portu (1920-2004)
          • "Javier Bello-Porturen inguruan"
            Bello-Portu, A. Donostia, Mocoroa, Gorriti eta abarren obrak
      • Sarrera: Gonbidapenarekin (Aforo Mugatua)
        • Gonbidapenak Musika Hamabostaldiaren bulegoetan eskuragarri.
      • Laguntzailea: Tolosako Udala

Abuztuak 8, larunbata:

  • 20:00: San Martin de Tours Eliza (Urretxu)
    • German Ormazabal / Maite Arruabarrena / Andoni Egaña
    • German Ormazabal, pianoa
    • Maite Arruabarrena, mezzosopranoa
    • Andoni Egaña, bertsolaria
      • Egitaraua:
        • Jose Mari Iparragirre (1820-1881)
          • "Gu, gu, gu, gu..." eta beste zenbait doinu
            Iparragirre, Guridi, Lavilla, Sorozabal eta abarren obrak
      • Sarrera: Gonbidapenarekin (Aforo Mugatua)
        • Gonbidapenak Musika Hamabostaldiaren bulegoetan eskuragarri.
      • Laguntzailea: Urretxuko Udala

Abuztuak 10, astelehena:

  • 20:00: Jasokundeko Andre Mariaren Eliza (Errenteria)
    • Khantoria
    • Lorena García, sopranoa
    • Virginia Gonzalo, organettoa
    • Ander Berrojalbiz, rabela eta biolina
    • Maider López, biola
      • Egitaraua:
        • Errenteria 700 urte
          • "Errenteria 1320. Bidearen eta itsasoaren arteko herria"
      • Sarrera: Gonbidapenarekin (Aforo Mugatua)
        • Gonbidapenak Musika Hamabostaldiaren bulegoetan eskuragarri.
      • Laguntzailea: Eresbil

Abuztuak 18, asteartea:

  • 20:30: San Salvador Eliza (Getaria)
    • Ander Telleria / Tetraphilla Ensemble / Anna Margules
    • Ander Telleria, akordeoi mesotonikoa
    • Tetraphilla Ensemble, ahots laukotea
    • Anna Margules, flauta eztia
      • Egitaraua:
        • Juan Sebastian Elkano: 500 urte Lurraren lehen zirkumnabigaziotik
          • "Horos"
            Anchieta, Sanz, de Vitoria eta abarren obrak
      • Sarrera: Gonbidapenarekin (Aforo Mugatua)
        • Gonbidapenak Musika Hamabostaldiaren bulegoetan eskuragarri.
      • Laguntzailea: Getariako Udala

Abuztuak 26, asteazkena:

  • 20:00: Sarobe Arte Eszeniko Gunea (Urnieta)
    • Antton Valverde/ Joxan Goikoetxea / Klara Mendizabal / Francisco Herrero
    • Antton Valverde, ahotsa eta pianoa
    • Joxan Goikoetxea, akordeoia
    • Klara Mendizabal, sopranoa
    • Francisco Herrero, biolina
      • Egitaraua:
        • Xabier Lete (1944-2010)
          • "Hor zaude nonbait"
      • Sarrera: 10 €
      • Laguntzailea: Urnietako Udala

Egitaraura igo

Oharra: Pandemia egoera dela eta, programa honek aldaketak izan ditzake; hala gertatuz gero, aldaketen berri www.quincenamusical.com web orria bitarteko emango da.

Sarreren salmenta orokorra

  • Sarrera orokorren salmenta uztailaren 9an hasiko da 11:30etik aurrera www.quincenamusical.eus webgunean eta Kursaaleko eta Victoria Eugenia Antzokiko leihatiletan
  • Hamabostaldiaren lagunak: Hamabostaldiaren lagunentzat gordetako epea: Ekainaren 23tik uztailaren 3ra

Covid-19aren aurkako neurriak

  • Musukoa erabiltzea derrigorrezkoa izango da Hamabostaldiko kontzertu eta ikuskizun guztietan.
  • Kontzertu edo ikuskizunetara behar besteko aurrerapenarekin joatea gomendatzen da.
  • Aretoko arduradunen zehaztasunak jarraitu beharko dira: haiek gomendatu eta adierazitako ibilbideak, distantziak, aretotik ateratzeko oharrak...
  • Aretotik ateratzeko baino ezin izango da eserlekutik mugitu.
  • Neurri hauek aldaketak jasan ditzakete.

Lotura interesgarriak:
Musika Hamabostaldia - Donostia

euskera-castellano

Envíanos tu evento